Nová půdní vestavba v podkroví s mansardou

Podívejte se na naše referenční projekty půdních vestaveb v podkroví. Tyto projekty byly realizovány v rodinných domech typu Okál. Najdete zde detailní obrázky a popis prací.

Nová půdní vestavba v podkroví s mansardou
Nová půdní vestavba v podkroví s mansardou

Nová půdní vestavba v podkroví s mansardou

Nová půdní vestavba v podkroví Okálu byla vybudována z kvalitních materiálů a hotových produktů světových výrobců, jako například Velux, Rigips, Fermacell a další. Polovina půdní vestavby tvoří jeden otevřený prostor, sloužící jako kuchyň, jídelna a obývací pokoj. Díky montáži sádrokartonu do hřebene je prostor příjemně vzdušný. Pro dostatečný přívod denního světla jsme instalovali horizontální sestavu tří střešních oken Velux a jednoho okna v prostoru kuchyňské linky. O další přísun světla se starají dvě nová plastová okna instalovaná do štítu. Pro večerní osvětlení jsme instalovali na kleštiny LED lišty s dostatečným světelným výkonem a samostatným vypínačem pro každou lištu.

V druhé polovině vestavby byla provedena montáž sádrokartonu již jen po kleštiny. Provedlo se vybudování mansardy pro dostatečný prostor dětského pokoje se dvěma plastovými okny. Velká a prostorná koupelna je vybavena vanou a proskleným sprchovým koutem s nízkou keramickou vaničkou, bidetem a WC na závěsný systém Geberit. Byla vybudována ložnice s jedním oknem do štítu.

Na chodbě mezi kuchyní a schodištěm vznikl prostor pro malou technickou místnost pro uložení úklidových prostředků, a rovněž se využila pro instalaci jističové skříně. V prostoru chodby a na úrovni schodiště jsme instalovali světlovod Velux, který dodává dostatečné osvětlení jak schodišti, tak i chodbě, kde není dostatek světla z okolních místností díky instalaci plných dveří bez zasklení. Vstup z chodby do obývacího pokoje je proveden posuvnými dveřmi do pouzdra. Na schodišti jsme instalovali do stěny bodová světla pro osvětlení schodiště. Pro vstup na půdu jsme na chodbě instalovali stropní zateplené stahovací schody Lusso. Podlaha je vybudována systémem Fermacell se suchým podsypem a lamelovou vinylovou krytinou.

Zaujala vás nová vestavba?

Pokud se Vám líbí realizované zateplení, neváhejte se na nás obrátit. Novou fasádu můžete mít již do 3 týdnů od zahájení prací. Rovněž můžete využít dotaci na zateplení z programu Nová zelená úsporám.

Poptat novou vestavbu

Půdní vestavby

Přečtěte si více o půdních vestavbách

Více o vestavbách

Dotační informace

Přečtěte si více o dotačních programech "Nová zelená úsporám", "Light" nebo "Dům po babičce"

Více o dotacích

Sdílet referenci na sociálních síťích