Rekonstrukce koupelny

Čistota je s koupelnou spojená jako se žádnou jinou místností. Přitom největší vliv na čistotu má stav koupelny. Jste-li nespokojeni, neváhejte rekonstruovat.

Koupelna - oáza klidu a čistoty v domě Okál

Koupelna je místem, kde se každý den setkáváme s vlastním odrazem. Je to prostor, který symbolizuje čistotu a klid. Když se však stává, že starý a opotřebovaný interiér již nedokáže navodit tyto pocity, je čas na změnu. Rekonstrukce koupelen v domech Okál se stávají stále častějšími, a to nejen kvůli estetickým důvodům.

Důvodem může být i technický stav zařizovacích předmětů, obkladů a v nejhorším případě i výskyt plísní či hniloby. Obklady, které byly nalepené disperzním lepidlem přímo na dřevotřískovou stěnu a bez jakékoliv hydroizolace, nemohou odolávat náporu vlhkosti na dobu neurčitou.

Zařizovací předměty a materiály použité v minulosti nemají takovou životnost, aby bylo možné místnost vyhotovenou těmito materiály nadále bez problémů používat. A právě zde přichází na řadu rekonstrukce koupelny v Okálu.

Rekonstrukce koupelny je investicí do vlastního pohodlí a zdraví. Je to příležitost vytvořit prostor, který bude nejen funkční, ale také esteticky přitažlivý. Je to šance přeměnit koupelnu v oázu klidu a relaxace, která bude odpovídat vašim individuálním potřebám a představám.

Co všechno rekonstrukce koupelny vlastně obnáší?

Na začátku je třeba stanovit rozsah samotných prací. Začíná se tím, že celá koupelna se vybourá, odstraní původní podlaha, načež se volí nové dispozice, rozložení zařizovacích předmětů, použité materiály a podobně. Možné je posunout příčku do vedlejšího pokoje a tak rozšířit koupelnu. Rovněž se může vytvořit koupelna úplně v jiné místnosti a z původní vytvořit šatnu.

Jakmile jsou zřejmé dispozice, mohou přijít na řadu instalatérské práce, na které navazuje montáž sádrokartonu, montáž nové podlahy Fermacell a lepení obkladů. Právě ty dají koupelně konečný vzhled, a to spolu s pokládkou dlažby. Samotná dlažba pak bývá jasnou volbou pro svou dlouhou životnost, odolnost proti vlhkosti a skvělému vzhledu. V dnešní době jsou k mání i jiné materiály, jako například speciálně upravené dřevo nebo různé typy betonových stěrek, které dokážou změnit interiér opravdu k nepoznání. Fantazii se proto meze nekladou, a tak záleží na každém jedinci, co si bude ve své nové koupelně přát.

Cenová nabídka zdarma!

Zdarma a nezávazně zpracujeme cenovou nabídku! V případě že budete s ní souhlasit, přistoupíme k osobnímu jednání pro doplnění detailu rekonstrukce.