Výměna podlahy

Plánujete výměnu podlahy v Okálu? Realizujeme výměnu podlahy z prvků FERMACELL včetně pokládky podlahové krytiny. Díky tomu získáte podlahu bez starostí

Jak jsou na tom původní podlahy?

Původní dřevotřískové podlahy v Okálu jsou po více jak 30ti letech na pokraji své životnosti, vržou, jsou prohnuté a tudíž nevhodné na jakoukoli pokládku podlahové krytiny s click systémem. Při výměně podlahy v Okálu se doporučuje rovinnost podlahy udávána některými výrobci podlahových krytin ±2 mm na 2 m, jsou případy, kdy nerovnost na oněch dvou metrech byla 2 cm i více. Krytina položená na extrémně křivou podlahu, která se spojuje tímto systémem, je ve spojích rovněž extrémně namáhána, přičemž dochází k poškození spojů a během několika málo měsíců se krytina začne ve spojích rozcházet a tvořit škvíry.

Dřevotřískový podlahový "prvek" je navíc ve všech místnostech Okálu položen těsně nebo dokonce zasazen pod okolní stavební konstrukce příček a tím dochází k nepřijemnému akustickému přenosu zvuků do okolních místností. Dalším v řadě nepříjemným nedostatkem je nedostatečná izolace úložné spáry obvodových stěn. Po demontáži roštové, dřevotřískové podlahy, jde v některých případech vidět skrz úložní spáru do zahrady. Tento nedostatek měl za následek tvorbu kondenzátu v zimních měsících, vlhnutí stěn a tvorbě plísní převážně za nábytkem, kde nedocházelo k důkladnému odvětrání. Roštová podlaha se skladbou (dřevotříska, dřevěná lať, hobra) měla za následek proudění studeného venkovního vzduchu, který procházel dál roštovou podlahou po celé obytné ploše.

Profesionálně vyřešíme nedostatky původních podlah

Podlahové prvky FERMACELL jsou ideálním, rychlým a komfortním řešením pro nové podlahy v rodinném domě Okál. Prvek je slepen ze dvou dílů sádrovláknitých desek o tloušťce 2x10mm nebo 2x12,5mm a rozměru 1500x500mm s přesazením jedné desky o 50mm tak, aby vznikly zámky pro jejich následné napojení. K dosažení výšky nové podlahy slouží vyrovnávací podsyp, na který se následně pokládají desky fermacell.

Nízká konstrukční výška nám umožňuje pokládku nové podlahy provést do stejné výšky původní podlahy, odpadají tím výškové rozdíly mezi pokoji. V případě pokládky v celém přízemí jsou dílce spojené bez přerušení a po odstranění prahů vznikne bezbariérové průchody ve dveřích. Pokud se rozhodnete pro pokládku laminátové nebo vinylové podlahy s click systémem v celém přízemí, je rovněž položená bez přerušení do všech pokojů, odpadá tak montáž přechodových lišt ve dveřích.

Pokládání dílů FERMACELL nevyžaduje žádný mokrý proces, je okamžitě pochozí a nebrání tak v dalších pracích řemeslníků. Na hotovou podlahu lze druhý den položit jakoukoliv podlahovou krytinu.

Když novou krytinu, tak položenou profesionálně

Realizace nové podlahy je spolu s malováním jedním ze základních úkonů, pro které se lidé rozhodují, když chtějí rekonstruovat svou domácnost. Právě změna barvy a podlahy se nejvíce projeví na tom, jak interiér vypadá, a jak se v něm žije. Možná právě proto nyní hledáte podlahářské práce, které by vám ušetřily čas v podobě profesionálně položené podlahy. Není to však jenom o úspoře času, ale také o tom, že podlahová krytina bude instalována profesionály. To znamená, že po její montáži se neobjeví jakákoliv vada, navíc je zajištěna maximální životnost libovolné krytiny. Kromě toho si nemusíte dělat starosti s tím, jak se vlastně taková podlaha pokládá.

Průběh výměny podlahy

 • Demontáž dřevěných soklových lišt
 • Rozřezání podlahy na díly a jejich odnos na vyhrazené místo nebo do kontejneru
 • Kontrola úložné spáry pod obvodovou stěnou a provedení izolace minerální vatou
 • Kontrola ostatních příček a utěsnění spár a průchodů pod příčkama
 • Instalace okrajové izolační pásky z minerální vlny výšky 100 mm k akustickému oddělení podlahových prvků od sousedních stavebních konstrukcí
 • Laserem vyměření výšky pro novou podlahu
 • Vysypání podsypu a stažení do požadované výšky
 • Pokládka Fermacelových prvků, podlepení spojů lepidlem FERMACELL - šroubování spojů, tmelení spojů a šroubů tmelem
 • Odřezání přebytečného okrajového pásku na úroveň podlahy
 • Pokládka krytiny dle výběru zákazníka
 • Pověřený montážnik a zákazník pak společně provedou předání hotového díla a podepíšou předávací protokol
Seznam

Cenová nabídka zdarma!

Zdarma a nezávazně zpracujeme cenovou nabídku! V případě že budete s ní souhlasit, přistoupíme k osobnímu jednání pro doplnění detailu rekonstrukce.